Hatha joga Energia & relax

hatha_joga_energia_relax

Hatha joga energia a relax so Sárou

Dovoľte mi, aby som sa vám predstavila. Moje meno je Sára Mária Hrebíková. Pochádzam z Malaciek. Inštruktorkou jogy som od októbra 2016, pričom samotnej joge sa venujem už 3 roky. Počas uvedeného obdobia som sa stala certifikovanou inštruktorkou hatha jogy (400 hodín) – Slovensko, India, jin jogy a power jogy. V mojom štúdiu „Sara yoga“ vediem aj hodiny terapeutickej unnata aerial jogy, ktorú som absolvovala v Petrohrade ( Rusko). V rámci odborného vzdelávania som prešla viacerými prístupmi k teórii aj praxi jogy. Nejaký čas som sa venovala aj power joge.

sara_maria_hrebikova

Čo pre mňa joga znamená? Väčšina ľudí, ktorí prídu na hodinu jogy očakáva hlavne ásanovú časť – fyzično. Môj počiatočný zámer s jogou bol tiež fyzický, no veľmi rýchlo som sa dostala aj k vyšším stupňom jogy ako pránajama, koncentrácia a mediácia. Joga, to pre mňa nie je len akýsi „druh športu“, ale predovšetkým štýl a spôsob môjho života a mojej filozofie: žiť spokojne, skutočne, tu a teraz, s čistou mysľou voči sebe aj ostatným, pomáhať, odpúšťať, milovať, veriť a toto všetko posúvať ďalej medzi ľudí.

Na lekciách hatha jogy Energy & relax sa budeme stretávať v Centre Asana. Na týchto hodinách pôjde o uvoľnenie, uzdravenie a uzemnenie tela, upokojenie mysle, odpútanie zmyslov, ako aj hlbšie ponorenie sa do svojho vnútra. Následne prenesieme všetku túto energiu do konkrétnych pozícii, ktorými budeme plynúť, zotrvávať v ásanach niekoľko dychov a postupne sa učiť zladiť pohyb s dychom. Zároveň tak budeme veľmi intenzívne, ale s pokojom, udržiavať harmóniu tela, duše i mysle.

Skladba hodiny:

* relaxácia
* rozpohybovanie celého tela
* flow ásan
* rovnovážne pozície
* balančné pozicie
* inverzné pozície
* relaxácia (joga nidra)
* pránajama

Stira sukham asanam. (Držanie tela by malo byť stabilné a pohodlné)

ZDROJ LÁSKY JE V NÁS HLBOKO A MÔŽEME POMÔCŤ INÝM REALIZOVAŤ VEĽA ŠŤASTIA. JEDNO SLOVO, JEDNA AKCIA, JEDNA TÚŽBA MÔŽE ZNÍŽIŤ UTRPENIE INEJ OSOBY A PRINIESŤ TEJTO OSOBE RADOSŤ.

Vítaní sú všetci, ktorí sú rozhodnutí na sebe pracovať. Na veku vôbec nezáleží. Pozície majú vždy varianty a hodina je prispôsobená pre každého. Z hatha jogy budete odchádzať oddýchnutí, s energiou, úsmevom a dobrým pocitom. Teším sa na vás, jogíni

Namaste